Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Podatelny finančních úřadů budou od 22. března otevřené každý všední den Tisková zpráva

Termín pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů je 1. dubna. Finanční správa doporučuje pro jeho odevzdání využít elektronické způsoby, ale zároveň se připravuje i na osobní podání přímo na úřadech. Aby se na úřadech nevytvářely fronty, prodlouží se provozní doba podatelen, které budou otevřené každý všední den od 8:00 do 17:00 hodin, a to od 22. března 2021 do 1. dubna 2021.

Vzhledem k epidemiologické situaci musela Finanční správa přistoupit k tomu, že pracoviště v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2budou do odvolání uzavřena. Přehled těchto územních pracovišť naleznete na webových stránkách Finanční správy. „Každoročně pořádáme i výjezdy do obcí, kdy zaměstnanci finančních úřadů přijímali a pomáhali lidem s vyplňováním přiznání i v menších obcích, kde nejsou naše úřady. V letošním roce musíme výjezdy do obcí zrušit, a to s ohledem na současná opatření a snahu minimalizovat osobní kontakty,“ uvádí generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Finanční správa využívá aktivně k informování veřejnosti i své webové stránky a sociální sítě. Během března uspořádá pro veřejnost i online poradnu na Facebooku. Tímto způsobem veřejnosti poskytne základní informace vztahující se k dani z příjmů a zodpoví dotazy ohledně termínu a způsobů odevzdání.

Finanční správa nabízí veřejnosti další možnosti, jak odevzdat přiznání a přitom omezit osobní kontakty na minimum. Na všech územních pracovištích (mimo pracovišť v režimu 2+2) jsou umístěny tzv. „sběrné boxy“, do kterých je možné přiznání odevzdat.

Aplikační služby