Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přiznání k dani z nemovitých věcí a dani silniční můžete bez rizika sankcí podat až do 1. dubna

8. 1. 2021 Tisková zpráva

Ing. Mgr. Zuzana Mašátová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

V případě, že z důvodu dopadů pandemie viru SARS-CoV-2 (nemoc, karanténa) nemůžete podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí a k dani silniční do 1. února, je v letošním roce možné jej podat později, aniž by vám vznikla pokuta za opožděné podání daňového tvrzení. Fakticky se tak termín podání daňového přiznání k těmto daním odsouvá pro všechny daňové subjekty z 1. února na 1. dubna 2021, a to bez rizika sankcí z prodlení.

Daň Podání daňového přiznání Bez sankce Možnost platby bez úroku z prodlení do
Z nemovitých věcí 1. 4. 2021 Prominutí pokuty 31. 5. 2021
Silniční 1. 4. 2021 Prominutí pokuty 1. 4. 2021 všechny daňové subjekty;
16. 8. 2021 vybrané daňové subjekty

Rozhodnutím o prominutí příslušenství daně byla vzhledem k současné pandemii prominuta pokuta za opožděné podání přiznání k dani silniční za zdaňovací období roku 2020 a daně z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2021, za podmínky, že k podání daňového přiznání dojde nejpozději dne 1. 4. 2021.

Finanční správa také v reakci na aktuální epidemiologickou situaci a omezené úřední hodiny zřídila pro poplatníky daně z nemovitých věcí infolinky pro případné obecné dotazy i konkrétní problémy s vyplněním daňového přiznání. Telefonický kontakt na příslušná územní pracoviště na jednotlivých finančních úřadech naleznete zde.

Kompletní informace o tom, kdo musí podat, jakým způsobem zaplatit a odevzdat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí naleznete zde.

Kompletní informace o tom, kdo musí podat, jakým způsobem zaplatit a odevzdat daňové přiznání k silniční dani naleznete zde.