Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Informace pro daňovou veřejnost

18. 1. 2021 Tisková zpráva

Ing. Mgr. Zuzana Mašátová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

Finanční správa upozorňuje, že úlevy a generální pardony, které jsou v současnosti vydávány a které mají za cíl usnadnit daňovým subjektům plnění jejich povinností vzniklých za období ztížené pandemií vyvolanou nemocí COVID-19, nemohou daňovým subjektům „prominout“ povinnosti za roky, které pandemii předcházely.

Finanční správa proto žádá případné opozdilce, kterým v minulosti vznikla povinnost podat daňová přiznání a kteří tak neučinili, aby to napravili. Připojí se tak k většině obyvatel, kteří svoje povinnosti splnili. Zaměstnanci Finanční správy jsou přitom připraveni v mezích, které jim umožňuje zákon, postupovat i v těchto řízeních tak, aby byla zohledněna současná epidemiologická situace.

„Finanční správa se snaží svými opatřeními řešit současnou těžkou situaci daňové veřejnosti. Nemůže ale tolerovat to, že někteří svoje povinnosti nesplnili například v letech 2017 nebo 2018. To se současnou situací nesouvisí. Proto Ti, kteří v minulých letech opomněli podat daňové přiznání a zaplatit, musí být - a budou v průběhu letošního roku kontaktováni finančním úřadem,“ dodává generální ředitelka Tatjana Richterová.