Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa uspěla v soutěži „Daňař roku“

10. 2. 2021 Tisková zpráva

Ing. Mgr. Zuzana Mašátová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

Pracovníci Finanční správy i celá územní pracoviště finančních úřadů letošní rok bodovali v soutěži „Daňař & daňová firma roku 2020“, pořádané společností Wolters Kluwer ČR, a. s. Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo letos prostřednictvím online konference.

Soutěž tohoto typu je v České republice výjimečná a existuje již od roku 2010. Má za cíl vybrat nejlepší daňové specialisty, daňové osobnosti a zvolit nejvstřícnější pracoviště finančních úřadů. O vítězích rozhoduje odborná i široká veřejnost. „Nominace kolegů v kategorii Nejvstřícnější pracoviště finančního úřadu ukazuje, že je možné v našich řadách na územních pracovištích mnoho profesionálů nejen úzce specializovaných na problematiku daní. Nominace v této kategorii vypovídá o tom, že vedle své specializace dokáží být úředníci Finanční správy i osobami otevřenými komunikaci s veřejností. A že tedy zvládají nejen příkladně obsáhnout své základní povinnosti a jsou dále schopni našim klientům, daňovým poplatníkům, vycházet aktivně vstříc i nabídkou pomoci a součinnosti při řešení komplikovanějších situací,“ dodala generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová, která společně s dalšími porotci rozhodovala o postupujících soutěžících v několika nominačních kategoriích.

Ocenění zaměstnanců Finanční správy:

  • Daňovou osobností roku 2020 se za státní sféru se stal Jiří Fojtík působící na Generálním finančním ředitelství.
  • Na druhém místě se v kategorii Daňové naděje umístila Barbora Čapská působící na Finančním úřadu pro Pardubický kraj.
  • Druhý byl v kategorii Nejlepší lektor/lektorka v daních Ondřej Opršal z Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj.
  • V kategorii Daňař roku v oblasti daně z přidané hodnoty se na třetím místě umístil Ondřej Babuněk z Generálního finančního ředitelství.
  • Třetím místem v kategorii Daňař roku v oblasti daně z příjmů se může pyšnit Eva Nedorostková z Generálního finančního ředitelství.

Na základě hlasování veřejnosti byly vybrány tři pracoviště finančních úřadů, které mají nejvstřícnější přístup vůči poplatníkům.

Nejvstřícnější pracoviště finančního úřadu

  • 1. místo: Územní pracoviště Brno I (FÚ pro Jihomoravský kraj)
  • 2. místo: Územní pracoviště Brno - venkov (FÚ pro Jihomoravský kraj)
  • 3. místo: Územní pracoviště České Budějovice (FÚ pro Jihočeský kraj)

Kompletní výsledky soutěže naleznete na Daňař a daňová firma roku 2020.