Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Specializovaný finanční úřad odhalil 800 subjektů bez povolení k provozování hazardních her a doměřil jim na dani 71 milionů korun

12. 10. 2021 Tisková zpráva

Mgr. Hana Baráková Generální finanční ředitelství

Specializovaný finanční úřad (SFÚ) je výhradním správcem daně z hazardních her a jednou z jeho pravomocí a priorit je odhalování a doměřování daně subjektům, které provozují hazardní hry bez vydaného povolení. K dnešnímu dni SFÚ dohledal již téměř 800 takovýchto subjektů – 720 tuzemských a 51 zahraničních.

S tuzemskými provozovateli působícími bez platného povolení zahájil SFÚ více než 1 400 řízení, z nichž již zhruba 550 ukončil s doměřením daně dosahujícím téměř 39 milionů Kč. Se zahraničními provozovateli nabízejícími hazardní hry bez vydaného povolení účastníkům s bydlištěm na území České republiky bylo zahájeno přes 60 řízení, z nichž se podařilo 26 ukončit s doměřením daně ve výši přesahující 32 milionů Kč. „V kontrolách hazardních her a potírání nelegálních provozoven, které jsou společensky škodlivé, bude Specializovaný finanční úřad i nadále pokračovat. Zajistit, aby nelegální provozovatelé doplatili daň, je náročné, ale i přesto, se budeme na nelegální hazard stále více zaměřovat,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Mezi provozovateli hazardních her bez povolení dominují provozovatelé tzv. kvízomatů, přičemž se jedná v převážné míře o fyzické i právnické osoby podnikající v restauracích a barech, které se různými způsoby spolupodílí na této činnosti.