Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pracovníci Finanční správy vybrali v rámci dobročinného projektu téměř milion korun

19. 2. 2021 Tisková zpráva

Ing. Mgr. Zuzana Mašátová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

Úspěchem skončil interní charitativní projekt Finanční správy „Pomáháme svým kolegům“. Ten je každoročně pořádaný ve spolupráci s Kontem Bariéry, aby pomohl zaměstnancům a jejich blízkým se zdravotním handicapem nebo vážnou nemocí zlepšit kvalitu života. 945 490,- Kč se rozdělí mezi tři rodiny, které se přihlásily do letošního ročníku.

Dobročinná sbírka, která probíhala napříč celou republikou již popáté, byla spuštěna 2. listopadu 2020 a trvala do půlky ledna 2021. Výtěžek charitativního projektu poputuje do rodin zaměstnanců Finanční správy, kteří se nacházejí v komplikované situaci. Dvojčata Maxim a Alex využijí prostředky na financování aplikované behaviorální analýzy a na nákup doplňků stravy. Klárka získané peníze použije na nákup rehabilitační židle X-PANDA a na potřebné terapie. Mladý tatínek David finance ze sbírky potřebuje na vybudování bezbariérového přístupu do domu a na zahradu.

„Vůbec jsem nečekala, že bychom mohli v této těžké době vybrat pro tři rodiny téměř milion korun. Jsem velmi ráda, že se do dobročinné sbírky každoročně zapojují všechna pracoviště Finanční správy v celé republice. Těší mě, že máme tolik zaměstnanců, kteří rádi pomohou ostatním spolupracovníkům v boji s nepřízní osudu i přes velkou vytíženost a vysoké pracovní nasazení,“ hodnotí výtěžek charitativního projektu generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

„Sbírka Finanční správy, kterou pořádají sami zaměstnanci pro své kolegy v těžké životní situaci, se již stala skvělou tradicí. Má za sebou již pět ročníků, které dohromady vynesly více než šest milionu korun. Máme velkou radost i z letošního výsledku. Sbírka Finanční správy je premiantem mezi zaměstnaneckými sbírkami a navíc se stala vzorem i pro další firmy, které chtějí pomáhat stejným způsobem,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Finanční správa se charitativní činnosti věnuje již od roku 2014. Od té doby připravila celkem 9 charitativních projektů a všechny byly velice úspěšné. Sbíraly se např. plyšové hračky, knihy pro děti a mládež, víčka od PET lahví nebo oblečení. Mezi zaměstnanci se v celé republice na přelomu roku 2019/2020 vybraly téměř 2 miliony korun.