Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Podatelny finančních úřadů budou od 22. března otevřené každý všední den

5. 3. 2021 Tisková zpráva

Ing. Mgr. Zuzana Mašátová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

Termín pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů je 1. dubna. Finanční správa doporučuje pro jeho odevzdání využít elektronické způsoby, ale zároveň se připravuje i na osobní podání přímo na úřadech. Aby se na úřadech nevytvářely fronty, prodlouží se provozní doba podatelen, které budou otevřené každý všední den od 8:00 do 17:00 hodin, a to od 22. března 2021 do 1. dubna 2021.

Vzhledem k epidemiologické situaci musela Finanční správa přistoupit k tomu, že pracoviště v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2budou do odvolání uzavřena. Přehled těchto územních pracovišť naleznete na webových stránkách Finanční správy. „Každoročně pořádáme i výjezdy do obcí, kdy zaměstnanci finančních úřadů přijímali a pomáhali lidem s vyplňováním přiznání i v menších obcích, kde nejsou naše úřady. V letošním roce musíme výjezdy do obcí zrušit, a to s ohledem na současná opatření a snahu minimalizovat osobní kontakty,“ uvádí generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Finanční správa využívá aktivně k informování veřejnosti i své webové stránky a sociální sítě. Během března uspořádá pro veřejnost i online poradnu na Facebooku. Tímto způsobem veřejnosti poskytne základní informace vztahující se k dani z příjmů a zodpoví dotazy ohledně termínu a způsobů odevzdání.

Finanční správa nabízí veřejnosti další možnosti, jak odevzdat přiznání a přitom omezit osobní kontakty na minimum. Na všech územních pracovištích (mimo pracovišť v režimu 2+2) jsou umístěny tzv. „sběrné boxy“, do kterých je možné přiznání odevzdat.