Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

V rámci boje proti daňovým únikům na pohonných hmotách zajistila daňová správa naftu za 4,6 milionu korun Tisková zpráva

Během středeční společné akce „Studna“, zaměřené proti daňovým únikům na pohonných hmotách (PHM) zajistili pracovníci daňové a celní správy 8 cisteren motorové nafty v celkové hodnotě 4,6 milionu korun. Akce byla směřována na silniční přepravu PHM ze zahraničí do tuzemska a probíhala na několika místech České republiky.

Kontroloři u zastavených vozidel mimo jiné kontrolovali, zda je v doprovodných dokladech deklarován dovoz do České republiky a zda existuje oprávněný příjemce a nabyvatel pohonných hmot. V případě osmi cisteren zjistili pracovníci daňové správy skutečnosti, které nasvědčovaly možnému úmyslu neuhrazení daňových povinností souvisejících s dovozem PHM do České republiky.

Uvedeným způsobem daňová správa předchází jak vzniku daňových úniků, tak pozdějšímu složitému vymáhání daňových nedoplatků. „Tyto akce mají přímý dopad na státní rozpočet a budeme v nich pokračovat,“ řekl Jan Knížek, generální ředitel daňové správy. 

Aplikační služby