Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Daňová správa ve spolupráci s celní správou zajistila kvůli podezření z daňových úniků na dani z přidané hodnoty 12 cisteren s pohonnými hmotami (PHM)

7. 12. 2012

Daňová správa trvale zaměřuje svoji pozornost na silniční dovozy PHM do České republiky. Cílené silniční kontrole byly v tomto týdnu podrobeny desítky cisteren dovážejících pohonné hmoty z rafinérií v Ingolstadtu. Kontroly prováděly dvě desítky zaměstnanců daňové správy na hraničních přechodech nepřetržitě po dobu 72 hodin. Hodnota zajištěného benzínu a motorové nafty činí v tržních cenách 12 milionů korun.

K zajištění benzinu došlo především u právnických osob, u kterých hrozilo reálné nebezpečí, že nebudou schopny uhradit dlužnou daňovou povinnost, nebo u kterých existovaly důvodné obavy, že se vědomě zapojily do připravovaného daňového úniku na dani z přidané hodnoty. Jedná se o preventivní opatření, kterým je předcházeno vzniku daňových nedoplatků a daňovým únikům. V těchto akcích bude daňová a celní správa pokračovat.

zadržená cisterna

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Finanční úřady jsou připraveny ještě v prosinci prodat 4,5 milionů litrů zabavenýchpohonných hmot v dražbách. Dražené množství PHM souvisí právě s průběžnou kontrolní činností daňové správy. Podrobné informace o připravovaných dražbách PHM lze nalézt na webových stránkách české daňové správy www.financnisprava.cz.