Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Daňová správa ve spolupráci s celní správou zajistila kvůli podezření z daňových úniků na dani z přidané hodnoty 12 cisteren s pohonnými hmotami (PHM)

7. 12. 2012 Tisková zpráva

JUDr. Jaroslava Musilová tisková mluvčí, Sekce ekonomiky

Daňová správa trvale zaměřuje svoji pozornost na silniční dovozy PHM do České republiky. Cílené silniční kontrole byly v tomto týdnu podrobeny desítky cisteren dovážejících pohonné hmoty z rafinérií v Ingolstadtu. Kontroly prováděly dvě desítky zaměstnanců daňové správy na hraničních přechodech nepřetržitě po dobu 72 hodin. Hodnota zajištěného benzínu a motorové nafty činí v tržních cenách 12 milionů korun.

K zajištění benzinu došlo především u právnických osob, u kterých hrozilo reálné nebezpečí, že nebudou schopny uhradit dlužnou daňovou povinnost, nebo u kterých existovaly důvodné obavy, že se vědomě zapojily do připravovaného daňového úniku na dani z přidané hodnoty. Jedná se o preventivní opatření, kterým je předcházeno vzniku daňových nedoplatků a daňovým únikům. V těchto akcích bude daňová a celní správa pokračovat.

zadržená cisterna

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Finanční úřady jsou připraveny ještě v prosinci prodat 4,5 milionů litrů zabavenýchpohonných hmot v dražbách. Dražené množství PHM souvisí právě s průběžnou kontrolní činností daňové správy. Podrobné informace o připravovaných dražbách PHM lze nalézt na webových stránkách české daňové správy www.financnisprava.cz.