Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Specializovaný finanční úřad zajistil naftu za 12 milionu korun kvůli podezření z daňových úniků

13. 11. 2012 Tisková zpráva

JUDr. Jaroslava Musilová tisková mluvčí, Sekce ekonomiky

Během několikadenní společné akce Generálního finančního ředitelství, Specializovaného finančního úřadu a celní správy bylo v minulém týdnu při kontrole dovozů pohonných hmot do České republiky zajištěno celkem 20 cisteren s motorovou naftou. Šlo o první rozsáhlou kontrolní akci, na které se podílelo nově zřízené Oddělení mobilního výkonu a zvláštních činností Specializovaného finančního úřadu.

Akce byla směřována na silniční přepravu pohonných hmot ze zahraničí do tuzemska a probíhala na několika místech České republiky. Kontroloři u zastavených vozidel z doprovodných dokladů zjišťovali, zda v nich je deklarován dovoz do České republiky a prověřovali oprávněného příjemce a nabyvatele pohonných hmot. V několika případech byly v dokladech uvedeny osoby podezřelé z úmyslu vyhnout se placení daně z přidané hodnoty. Proto byly převážené pohonné hmoty daňovou správou zajištěny.

„Tyto akce jsou účinnou prevencí proti zamýšleným daňovým únikům a jak je vidět, jsou načasovány i cíleny velmi správně“, zhodnotil výsledek akce Jan Knížek, generální ředitel daňové správy.