Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zbývá poslední den pro podání hlášení k záloze na odvod z loterií

24. 4. 2012 Tisková zpráva

JUDr. Jaroslava Musilová tisková mluvčí, Sekce ekonomiky

Ve středu 25. 4. 2012 končí lhůta pro podání hlášení k záloze na odvod z loterií a jiných podobných her pro všechny provozovatele, kteří mají vydaná povolení ve smyslu zákona o loteriích a jiných podobných hrách. Tento den je zároveň posledním dnem, kdy je nutno tuto zálohu zaplatit.

Hlášení k záloze na odvod se podává na formuláři „Hlášení k záloze na odvod z loterií a jiných podobných her“. Toto hlášení je možné podat písemně či datovou zprávou, která je opatřena uznávaným elektronickým podpisem, nebo která je odeslána prostřednictvím datové schránky. Podání datovou zprávou lze učinit i bez elektronického podpisu, pokud je toto podání do 5 dnů ode dne, kdy došlo správci daně, potvrzeno nebo opakováno. Podání datovou zprávou lze učinit pouze ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně a odeslané způsobem výše uvedeným.

Potřebné formuláře jsou k dispozici na internetových stránkách české daňové správy www.financnisprava.cz, a to cestou: „Daňové tiskopisy - Interaktivní formuláře - Odvod z loterií a jiných podobných her IF“. Podrobnější informace k odvodům z loterií jsou dostupné na hlavní straně internetových stránek české daňové správy v záložce „Rychlá navigace“ pod hlavičkou „Odvody z loterií a dalších podobných her.“