Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dne 6. 12. 2021 byla Generálním finančním ředitelstvím vydána na webu Finanční správy tisková zpráva: Změna podmínek u osvobození příjmů z prodeje rodinného domu a „bytu“, která informuje o novele zákona o daních z příjmů, kdy došlo od zdaňovacího období roku 2021 ke změně (zpřísnění) podmínek pro možnost uplatnění osvobození příjmu z prodeje rodinného domu nebo jednotky podmíněného vynaložením získaných prostředků na obstarání vlastní bytové potřeby.

Generální finanční ředitelství vydává informaci o správném postupu při aplikaci zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, při vyplňování daňových přiznáních k dani z příjmů právnických osob podávaných veřejně prospěšnými poplatníky za účelem eliminovat nedostatky v tvrzených údajích.

Aktualizováno dne 30. 6. 2022: Byl vložen seznam dalších vybraných účtů s možností zjednodušeného prokazování poskytnutí daru za účelem podpory obranného úsilí Ukrajiny.

Seznámení daňových subjektů s daňovými povinnostmi, které vyplývají z činností s kryptoměnou (virtuální měnou či digitální měnou nebo též převodními tokeny).

Paušální daň znamená pro podnikatele velkou úlevu od administrativy. Ale i u poplatníků, kteří ji využívají, může dojít k situacím, kdy budou muset podat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob.