Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Tiskové zprávy 2023

Finanční úřad pro Jihočeský kraj upozorňuje daňovou veřejnost o provozu před Vánoci a během vánočních svátků. Posledním dnem pro příjem platby na pokladně Územního pracoviště v Českých Budějovicích je pondělí 18. 12. 2023 do 15:30 hodin. V mezidobí bude samozřejmě nadále možné uhradit daňové povinnosti bezhotovostně z bankovního účtu nebo poštovní poukázkou České pošty.

V souvislosti s novelou daně z nemovitých věcí pro rok 2024 zřídil Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj informační linku. Na čísle 596 651 177 mohou občané získat informace ke změnám na dani z nemovitých věcí a konzultovat se zaměstnanci úřadu své dotazy a problematiku spojenou s novelou.

Finanční úřad pro Plzeňský kraj – územní pracoviště Plzeň-jih se stěhuje do nových prostor v Americké ulici 8/39 v Plzni.

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj upozorňuje daňovou veřejnost, že Územní pracoviště v Hlučíně bude od 1. července 2023 zrušeno. Občanům Hlučína a okolních obcí nabídne finanční úřad rozšířené služby včetně výjezdů do obcí v období tzv. daňových kampaní.

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj upozorňuje daňovou veřejnost, že územní pracoviště ve Frýdlantě nad Ostravicí, ve Fulneku, v Orlové, v Českém Těšíně a v Bohumíně budou od 1. července 2023 zrušena. Občanům obcí nabídne finanční úřad rozšířené služby včetně výjezdů do obcí v období tzv. daňových kampaní.

Zaměstnanci Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj vyjíždí od 7. března do vybraných obcí, aby občanům usnadnili podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2022. Od pondělí 27. března finanční úřad současně rozšiřuje úřední hodiny svých podatelen.

Termín pro podání tzv. papírových daňových přiznání k dani z příjmů fyzických osob letos připadá na pondělí 3. dubna 2023. Lhůta pro daňové přiznání podané elektronicky je o měsíc delší a posledním dnem pro elektronické podání je úterý 2. května 2023. Nenechávejte podání přiznání na poslední chvíli.

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2023 skončí 31. ledna. Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj proto s cílem pomoci občanům s podáním přiznání od pondělí 23. ledna do středy 1. února rozšiřuje úřední hodiny.

Lhůta pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí uplyne dne 31. ledna 2023 a lhůta pro zaplacení daně nebo její první splátky je do 31. května 2023. Od 1. 1. 2023 dochází ke zrušení bezplatné tzv. daňové složenky (poštovní poukázka A-doklad V/DS), kterou bylo možné platit daňovou povinnost bez poplatku České pošty s.p.

Poplatníci daně z nemovitých věcí mohou využít na územních pracovištích Finančního úřadu pro Liberecký kraj rozšířené úřední hodiny v období 23. až 31. ledna 2023:

Všichni, kteří jsou povinni podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2023 nejpozději do 31. ledna a rozhodnou se odevzdat daňové přiznání osobně, mohou od 16. ledna do 3. února využít rozšířené úřední hodiny územních pracovišť Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj, nad rámec obvyklých úředních hodin v pondělí a ve středu.