Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Informace Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj k rušení Územního pracoviště v Hlučíně

13. 6. 2023 Tisková zpráva

Ing. Petra Homolová tisková mluvčí

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj upozorňuje daňovou veřejnost, že Územní pracoviště v Hlučíně bude od 1. července 2023 zrušeno. Občanům Hlučína a okolních obcí nabídne finanční úřad rozšířené služby včetně výjezdů do obcí v období tzv. daňových kampaní.

Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství na základě důkladné analýzy využívání územních pracovišť finančních úřadů a rozsahu jimi zajišťovaných činností zruší k 1. červenci tohoto roku 77 územních pracovišť. Tímto krokem vláda plní jeden z bodů svého programového prohlášení – postupně zefektivnit státní správu.

Jedním z úřadů, který bude zrušen, je i Územní pracoviště v Hlučíně. Občané Hlučína a přilehlých obcí ale nemusí mít obavy, že by zrušením dotčeného územního pracoviště přišli o vyhledávané klíčové služby finančního úřadu. V období podávání daňových přiznání k dani z nemovitých věcí (v lednu) nebo k dani z příjmů fyzických osob (v březnu) bude v Hlučíně zajištěn rozšířený rozsah výjezdů pracovníků finančního úřadu, kteří zde občanům pomohou s vyplněním daňového přiznání a daňové přiznání od nich převezmou.

V době těchto tzv. daňových kampaní finanční úřad rozšíří také možnost konzultací s pracovníky správce daně prostřednictvím kontaktních telefonních linek. Informace o telefonních číslech bude občanům k dispozici na všech pracovištích finančního úřadu, na elektronických úředních deskách finančního úřadu a občané budou o poskytovaných službách informováni také pomocí tiskových zpráv finančního úřadu. Na městském úřadě v Hlučíně budou dostupné tištěné formuláře daňových přiznání, příloh a „poučení k vyplnění přiznání“ pro občany, kteří dávají přednost podání daňového přiznání v listinné (papírové) podobě a nemají povinnost podat přiznání elektronicky.

Územní pracoviště v Hlučíně bylo již dnes ve většině svých činností podřízeno pracovišti okresnímu, a to Územnímu pracovišti v Opavě, které postupně převezme dosavadní spravované agendy. I o tomto procesu budou občané s předstihem informováni.

Kontaktní telefonní čísla pro zodpovídání případných dotazů k rušení Územního pracoviště v Hlučíně (dotazů k místu uložení osobního  daňového spisu):

Územní pracoviště v Opavě (ústředna): 553 681 111             
Územní pracoviště v Hlučíně (podatelna): 595 021 311