Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Tiskové zprávy 2022

Dne 12. května 2022 provedli zaměstnanci Specializovaného finančního úřadu úspěšnou exekuční akci k zajištění finančních prostředků a movitých věcí k úhradě daňového dluhu na DPH. Exekuční akce byla vedena ve vazbě na zajištění úhrady daně v souvislosti s  kontrolním zjištěním o aktivním zapojení subjektu do karuselových podvodů. Zajištěno bylo cca 30 mil. Kč.

Ve dnech 22. března 2022 a 7. dubna 2022 provedli zaměstnanci Specializovaného finančního úřadu úspěšné exekuční akce a zajistili u nelegálních provozovatelů hazardních her finanční prostředky k úhradě daňových nedoplatků.

Posledním dnem pro podání listinných formulářů daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2021 bez sankce je 1. duben 2022. To je také poslední den pro zaplacení daně. Daňové přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů nebo zaslat poštou. Všechna pracoviště finančního úřadu prodlouží své úřední hodiny, pro veřejnost tak budou podatelny na pracovištích úřadu otevřeny od 28. 3. do 1. 4. denně vždy od 8.00 do 17.00 hodin.

Konec zákonné lhůty pro podání „papírových“ daňových přiznání k dani z příjmů fyzických osob se blíží. Tento rok připadá na pátek 1. dubna 2022. Všechna územní pracoviště Finančního úřadu pro Jihočeský kraj proto poslední týden před tímto termínem rozšíří úřední hodiny.

Zaměstnanci Finančního  úřadu pro Moravskoslezský kraj navazují na tradici předcovidových let a s ohledem na zlepšenou epidemiologickou situaci opět vyjíždí  od 7. března  za občany do vybraných obcí, aby vybírali přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2021.

Konec zákonné lhůty pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2021 připadá na pátek 1. dubna 2022. V případě, že bude přiznání k dani z příjmů fyzických osob podáno elektronicky, připadá konec lhůty na pondělí 2. května 2022. Občanům, kterým přiznání zpracuje a podá daňový poradce, končí lhůta pro podání tohoto přiznání až 1. července 2022. V těchto lhůtách je daň z příjmů fyzických osob také splatná. 

Konec zákonné lhůty pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2021 připadá na 1. dubna 2022. V případě, že bude přiznání k dani z příjmů fyzických osob občanem podáno elektronicky, připadá konec lhůty na 2. května 2022. Občanům, kterým přiznání zpracuje a podá daňový poradce, končí lhůta pro podání tohoto přiznání  až 1. července 2022. V těchto lhůtách je daň z příjmů fyzických osob také splatná. 

Vzhledem k současné epidemické situaci a v zájmu omezení šíření viru SARS CoV-2 žádáme poplatníky daně z nemovitých věcí, aby omezili osobní kontakt se správcem daně, minimalizovali návštěvy na úřadech a využívali zejména elektronické formy komunikace. V případě telefonické komunikace prosíme daňové poplatníky, pokud to bude možné, aby si předem připravili e-mail, přes který bude možná emailová komunikace se správcem daně. Na tento e-mail správce daně v případě potřeby zašle návrh podání, odpověď na dotaz nebo požadované informace.