Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přiznání papírově do 1. dubna, pracoviště prodlouží úřední hodiny.

25. 3. 2022 Tisková zpráva

JUDr. David Stančík tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj

Posledním dnem pro podání listinných formulářů daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2021 bez sankce je 1. duben 2022. To je také poslední den pro zaplacení daně. Daňové přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů nebo zaslat poštou. Všechna pracoviště finančního úřadu prodlouží své úřední hodiny, pro veřejnost tak budou podatelny na pracovištích úřadu otevřeny od 28. 3. do 1. 4. denně vždy od 8.00 do 17.00 hodin.

Daňová pokladna pro platbu daně hotově bude otevřena pouze na ÚzP Brno I (Příkop 25, Brno), a to ve stejných hodinách. Daň lze uhradit také bezhotovostně převodem z účtu daňového poplatníka na účet finančního úřadu například pomocí internetového a mobilního bankovnictví nebo bankovním příkazem k úhradě přímo v bance či složenkou.

„Finanční úřad k dnešnímu dni přijal přes 90 tisíc přiznání k dani z příjmů fyzických osob, z toho dvě třetiny v papírové podobě. Ti, kdo podají přiznání elektronicky, mají lhůtu o měsíc delší a posledním dnem je pro ně pondělí 2. května. Pokud přiznání podá zplnomocněný daňový poradce nebo advokát, má čas až do pátku 1. července,“ dodává Martin Komárek, ředitel Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj.

Finanční správa doporučuje využít elektronické podání přes online finanční úřad, který je dostupný na webu www.mojedane.cz, přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou.

Podrobnější informace vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů a k vyplnění jednotlivých formulářů jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz.