Přejít k obsahu (Klávesová zkratka: Alt + 2) | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Blíží se lhůta pro podání prvního oznámení údajů pro poskytovatele platebních služeb (CESOP)

23. 4. 2024

V souvislosti s novou povinností týkající se poskytovatelů platebních služeb – vést evidenci a oznamovat údaje ohledně příslušných přeshraničních plateb do Centrálního elektronického systému platebních informací (CESOP systém) při splnění podmínek stanovených podle zákona o dani z přidané hodnoty - upozorňujeme, že lhůta pro první podání těchto údajů uplyne dne 30. dubna 2024.

Oznámení údajů do systému CESOP se podává výhradně prostřednictvím daňového portálu MOJE daně (www.mojedane.cz) a aplikaci „Elektronická podání pro Finanční správu“ (EPO) > Elektronické formuláře > Daň z přidané hodnoty > Oznámení CESOP platné od 1. 1. 2024. Podání oznámení CESOP údajů prostřednictvím datové schránky bude považováno za neúčinné.

Detailnější informace týkající se podání oznámení jsou k dispozici na Základní informace k CESOP | CESOP | Mezinárodní spolupráce a DPH | Mezinárodní spolupráce (financnisprava.cz).

V případě dotazů k podání se lze obrátit na cesop@fs.mfcr.cz, telefonní infolinku CESOP: 495 851 110 (provozní doba infolinky je od 2. 4. 2024 do 30. 4. 2024, Po-Pá  9 - 13:00 hod.), nebo na E-podporu daňového portálu MOJE daně.