Přejít k obsahu (Klávesová zkratka: Alt + 2) | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přiznání k DPH v rámci zvláštního režimu jednoho správního místa (One Stop Shop)

19. 10. 2021

Upozorňujeme daňové subjekty využívající zvláštní režim jednoho správního místa (One Stop Shop), že lhůta pro podání daňového přiznání za 3. čtvrtletí 2021 končí 31. října 2021.

Od 1. října 2021 je možné podat daňové přiznání v systému One Stop Shop pro režim EU a mimo EU za zdaňovací období třetí kalendářní čtvrtletí. Lhůta pro podání daňového přiznání za 3. čtvrtletí 2021 končí 31. října 2021.

Návod, jak podat daňové přiznání, naleznete na webových stránkách Finanční správy ČR (zde). Obecně je lhůta pro podání daňového přiznání stanovena do konce kalendářního měsíce následujícího po skončení zdaňovacího období, a to i v případě, že uživatel za příslušné zdaňovací období neuskutečnil žádné vybrané plnění.

Daň je splatná ve lhůtě pro prodání daňového přiznání, a to v EUR na bankovní účet č. 34534 – 177653621/0710. Variabilní symbol pro platbu je vygenerován v autentizované části daňového portálu (One Stop Shop) před podáním daňového přiznání. Obecné informace k platbě daně naleznete také v částech Platba a splatnost daně pro režim EU a pro režim mimo EU.

Dále upozorňujeme na povinnost vést a uchovávat zvláštní evidenci o plněních uskutečněných ve zvláštním režimu jednoho správního místa OSS pro příslušné režimy.

Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se používání zvláštního režimu jednoho správního místa (OSS) jsou dostupné v části Mezinárodní zdaňování a DPH > OSS > Dotazy a odpovědi.