Přejít k obsahu (Klávesová zkratka: Alt + 2) | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Upozornění na technické problémy portálu MOJE daně u kontrolních hlášení

10. 2. 2024

Aktuálně: Portál MOJE daně a systém kontrolních hlášení je od 14. 2. plně funkční a v provozu.

V úterý 6. února 2024 byla zveřejněna a instalována nová verze elektronického formuláře kontrolního hlášení (KH) na portálu MOJE daně v aplikaci Elektronická podání pro finanční správu (rovněž viz - struktury XML souborů e-podání).

V souvislosti s instalací do nového prostředí EPO3 byly bohužel zjištěny technické problémy, které způsobují samovolné chyby v e-formuláři KH. V některých případech není možné KH přes aplikaci EPO vůbec odeslat. Technické problémy v oblasti podání KH se týkají pouze aplikace EPO na portálu MOJE daně. Podání prostřednictvím datové schránky s validní přílohou e-formuláře KH v požadovaném formátu a struktuře (XML) generované softwarem třetích stran není dotčeno.

Na odstranění veškerých závad spolu s naším dodavatelem intenzivně pracujeme a za vzniklé komplikace se omlouváme. Z důvodu tohoto technického omezení samozřejmě nebudou udělovány sankce za případné pozdní reakce plátců na výzvy k podání KH, jejichž lhůta pro reakci spadá do období, kdy aplikace EPO a e-formulář KH na portálu MOJE daně nebyly zcela funkční.

E-podpora portálu MOJE daně: Technická podpora aplikací portálu MOJE daně - Finanční správa (mfcr.cz).