Přejít k obsahu (Klávesová zkratka: Alt + 2) | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa byla v soutěži „Daňař roku“ opět úspěšná

9. 2. 2023

Zaměstnanci Finanční správy uspěli jako každoročně v mnoha kategoriích soutěže „Daňař & daňová firma roku 2022“, kterou pořádá společnost Wolters Kluwer ČR, a. s. Nejvstřícnějším pracovištěm finančního úřadu se stalo Územní pracoviště ve Vyškově, které se na první příčce umístilo úplně poprvé.

Soutěž probíhá pravidelně již od roku 2010 a jejím cílem je vybrat nejlepší daňové specialisty, daňové osobnosti a zvolit nejvstřícnější pracoviště finančních úřadů. O vítězích rozhoduje odborná i široká veřejnost. „Výsledky soutěže potvrzují, že ve Finanční správě pracuje velké množství vysoce kvalifikovaných a schopných odborníků a všem jim k získání ocenění gratuluji,“ dodal zástupce generálního ředitele Finanční správy Jan Ronovský, který se 8. února 2023 zúčastnil slavnostního vyhlášení výsledků soutěže.

Ocenění zaměstnanců Finanční správy

  • Daňovou osobností roku 2022 se za státní sféru stal ředitel Sekce výkonu daní Otakar Sladkovský z Generálního finančního ředitelství.
  • V kategorii Daňové naděje se umístil Ladislav Henáč, ředitel Sekce metodické podpory daní z Generálního finančního ředitelství.
  • V kategorii Daňař roku veřejnost ocenila další naše kolegy z Finanční správy, a to Zdeňku Hušákovou z FÚ pro Středočeský kraj (1. místo) a Blanku Mattauschovou z Generálního finančního ředitelství (2. místo) za oblast daně z přidané hodnoty a dále Martinu Havránkovou z Generálního finančního ředitelství (2. místo) za oblast správy daní.

Na základě hlasování veřejnosti, které probíhalo od 1. listopadu 2022 do 9. ledna 2023, bylo vybráno 10 pracovišť finančních úřadů, která mají nejvstřícnější přístup vůči veřejnosti.

Nejvstřícnější pracoviště finančního úřadu

  • 1. místo: Územní pracoviště ve Vyškově (FÚ pro Jihomoravský kraj)
  • 2. místo: Územní pracoviště v Českých Budějovicích (FÚ pro Jihočeský kraj)
  • 3. místo: Územní pracoviště Brno I (FÚ pro Jihomoravský kraj)

Kompletní výsledky soutěže naleznete na oficiálních stránkách soutěže.