Přejít k obsahu (Klávesová zkratka: Alt + 2) | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Služba Nahlížení na vybrané údaje nebude od prosince dostupná

21. 10. 2022

Provoz služby Nahlížení na vybrané údaje, který dosud umožňuje přistupovat k vybraným informacím z osobních daňových účtů a spisu daňového subjektu vedeného finančním úřadem, bude k 30. 11. 2022 ukončen. Tímto dnem uplyne přechodné období 9 měsíců, po které byla služba Nahlížení na vybrané údaje dostupná. Po tomto termínu se již nebude možné k této službě přihlásit.

Do konce přechodné doby, která uplyne 30. 11. 2022, umožňuje služba Nahlížení na vybrané údaje uživatelům například zobrazení osobních daňových účtů, přehled písemností nebo přístup k osobnímu daňovému kalendáři. Původní funkce Daňové informační schránky (DIS), jejíž provoz byl ukončen 28. 2. 2022, byly modernizovány a veřejnost je nalezne v modernizované Daňové informační schránce Plus (DIS+).

Daňovým subjektům, které chtějí mít přístup k vybraným informacím ze spisů vedených správcem daně a osobním daňovým účtům, přehledu písemností či přístup k osobnímu daňovému kalendáři, doporučujeme aktivovat si DIS+, která původní DIS plně nahrazuje. DIS+ navíc nabízí další rozšířené služby např. využití funkcí pro výchozí vyplnění vybraných položek formulářů, ověření stavu podání nebo zobrazení platebních údajů včetně QR kódu.

Návod, jak se jednoduše přihlásit do DIS+, naleznete na stránce ePodpory: Jak se přihlásím do Daňové informační schránky plus (DIS+)? | Daňová informační schránka plus | Seznam okruhů častých dotazů | ePodpora aplikací portálu MOJE daně (epodpora.mfcr.cz).

Více informací k přihlášení pro zahraniční fyzické osoby do portálu MOJE daně naleznete v Příručce uživatele Online finančního úřadu nebo na stránce Finanční správa zjednodušuje přihlášení pro zahraniční osoby.

Podrobnější informace o službě Nahlížení na vybrané údaje nebo o DIS+ (včetně možností její aktivace) naleznete v Příručce uživatele Online finančního úřadu.