Přejít k obsahu (Klávesová zkratka: Alt + 2) | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

K posílení bezpečnostních prvků portálu MOJE daně dojde na konci února

14. 2. 2022

Dne 28. 2. 2022 v dopoledních hodinách bude ukončen provoz starší verze daňového portálu a podpora šifrovacích protokolů TLS 1.0 a 1.1. Současně bude umožněn přístup na portál MOJE daně (do všech jeho aplikací a služeb) pouze pomocí HTTPS protokolu. 

Finanční správa ukončuje podporu zastaralých šifrovacích protokolů TLS 1.0 a 1.1, které nesplňují požadavky vysoké bezpečnosti. Portál MOJE daně přestane podporovat protokol HTTP a bude využívat pouze protokoly HTTPS, které jsou při přenosu šifrovány a zabezpečují doménu portálu. K tomuto posílení bezpečnostních prvků portálu MOJE daně, spolu se zrušením přístupu do starší verze daňového portálu, dojde 28. 2. 2022 v dopoledních hodinách.

Na základě aktuálního vývoje v oblasti bezpečnostní politiky informačních systémů a doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost přestanou být podporovány šifrovací protokoly TLS 1.0 a 1.1, včetně vybraných šifer TLS verze 1.2. Z protokolu TLS 1.2 nebudou podporovány šifry RSA-DES-CBC3-SHA (0xa) a ECDHE-RSA-DES-CBC3-SHA (0xc012).

Tento přechod uživatele, kteří ke své činnosti používají výrobcem podporované HW a SW produkty, nijak neovlivní a naopak doména portálu MOJE daně a přechod na HTTPS certifikát zaručuje důvěrnost přenášených dat, současně s účinnou obranou proti nežádoucímu obsahu a celkově uživatelům zajištuje vyšší bezpečnost.

Zrušení přístupu do starší verze daňového portálu na adrese: https://adisspr.mfcr.cz je nezbytné pro zvýšení přehlednosti poskytovaných služeb a jejich sjednocení. Uživatelé naleznou všechny jeho funkce v modernizované podobě na portálu MOJE daně na adrese www.mojedane.cz.

Všem uživatelům, kteří mají uloženy ve svých prohlížečích odkazy na stránky starší verze daňového portálu, doporučujeme již teď používat odkazy na portál MOJE daně.