Přejít k obsahu (Klávesová zkratka: Alt + 2) | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa opět organizuje výjezdy do obcí k podání daňového přiznání

25. 2. 2022

Zaměstnanci finančních úřadů navštíví vybrané menší obce, aby přímo na místě pomohli veřejnosti vyplnit a podat daňová přiznání i v místech, kde nejsou sídla finančních úřadů. Po dvou letech se tak obnovuje tradice, která se nemohla kvůli pandemii uskutečnit.

První výjezdy začínají již příští týden. Finanční správa je organizuje ve spolupráci se starosty a na základě evidovaného zájmu. Přehled o výjezdech do obcí dle jednotlivých krajů je k dispozici na následujícím odkazu: https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/novinky/novinky-2022/vyjezdy-pracovniku-fu-2022

Výjezdy do obcí oceňovali v minulých letech jak samotní daňoví poplatníci, tak i zástupci obcí, které zaměstnanci Finanční správy navštívili. Nejvíce veřejnost oceňuje pomoc při vyplňování formulářů k dani z příjmů fyzických osob a možnost přiznání zároveň podat přímo na místě bez další návštěvy finančního úřadu.

Posledním dnem pro odevzdání papírového daňového přiznání je pátek 1. dubna 2022. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. Lhůta pro daňové přiznání podané elektronicky, pokud nebylo podáno do 1. dubna, je o měsíc delší a posledním dnem pro elektronické podání je pondělí 2. května. Pokud daňové přiznání nebylo podáno do 1. dubna a za daňový subjekt jej podá daňový poradce nebo advokát, je lhůta pro jeho podání delší, a to do pátku 1. července 2022. Stejná lhůta platí i pro daňové subjekty, které mají zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem.