Přejít k obsahu (Klávesová zkratka: Alt + 2) | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Modernizovaná daňová informační schránka Plus a ukončení přístupu do původních daňových informačních schránek na portálu MOJE daně

16. 12. 2021

Finanční správa spustila v letošním roce modernizovaný daňový portál MOJE daně, který přinesl zjednodušení, zrychlení a vyšší komfort elektronické komunikace s Finanční správou. Portál představil modernizovanou daňovou informační schránku PLUS (DIS+), která umožňuje předvyplnění vybraných údajů do EPO formuláře, odesílání podání přímo bez nutnosti dalšího podepisování, nastavení oprávnění přístupu do schránky dalším uživatelům a mnoho dalších užitečných funkcí.

Uživatelé původních daňových informačních schránek měli od spuštění portálu přesně rok na to, aby se přihlásili do nové daňové informační schránky PLUS. Dle novely daňového řádu totiž dojde 28. 2. 2022 ke zrušení všech původních daňových informačních schránek (DIS). Po tomto datu nebudou původní schránky dostupné a uživatelé se k nim už nebudou moci přihlásit. Pro plné využití elektronických služeb proto Finanční správa doporučuje, si do této doby zřídit modernizovanou daňovou informační schránku PLUS (DIS+). 

Její zřízení je jednoduché. Pro přihlášení je možné využít služby Identita občana (původní eIdentita.cz), která umožňuje přihlášení pomocí mobilního klíče eGovernmentu, eObčanky, NIA, I. CA, moje ID, bankovní identity apod. Dále je možné se přihlásit pomocí přihlašovacích údajů do Datové schránky, popř. pomocí přístupových údajů vydávaných FS.

Se zrušením původních daňových informačních schránek (DIS) dojde 28. 2. 2022 i ke zrušení přístupu do původního daňového portálu na adrese: https://adisspr.mfcr.cz. Již nyní najdou uživatelé všechny jeho funkce v modernizované podobně na portálu MOJE daně. O posílení bezpečnostních prvků portálu MOJE daně a ukončení provozu starší verze daňového portálu jsme informovali na našich webových stránkách.

Srovnání původní (DIS) a modernizované (DIS+) daňové informační schránky je dostupné v přiloženém letáku. 

Více informací k tématu naleznete zde: Podmínky - MOJE daně (mfcr.cz)