Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Informace ke zveřejnění EPO formuláře Oznámení k DAC6

19. 10. 2020

Dne 19. 10. 2020 byl na Daňovém portálu Finanční správy České republiky zveřejněn elektronický formulář Oznámení DAC6

Dne 19. 10. 2020 byl na Daňovém portálu Finanční správy České republiky zveřejněn elektronický formulář „Oznámení povinné osoby o oznamovaném přeshraničním uspořádání“ (dále jen „Oznámení DAC6“). Formulář Oznámení DAC6 na daňovém portálu naleznete v části „Elektronická podání pro finanční správu“ v sekci „Elektronické formuláře“ pod názvem „Oznámení pro DAC6“.

V souvislosti se současnou situací COVID-19 došlo přijetím Nařízení vlády č. 367/2020 Sb., o mimořádném prodloužení lhůt v rámci mezinárodní spolupráce při správě daní v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2, k prodloužení lhůt pro podání Oznámení DAC6. Bližší informace o prodloužení lhůt naleznete na internetových stránkách finanční správy na kartě „Mezinárodní spolupráce“ v sekci „Mezinárodní zdaňování – přímé daně“ v části DAC6, konkrétně v „Aktuální informace k oznamovací povinnosti dle DAC6“ pod stavem ke dni 10. 9. 2020.

V současné době zpracováváme dokument s častými otázkami a odpověďmi, který bude zveřejněn v nejbližší době na internetových stránkách finanční správy v části DAC6.

V případě dotazů k DAC6 se můžete obrátit na následující e-mailovou schránku: DAC6@fs.mfcr.cz.