Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Informace o způsobu, jakým budou finanční úřady ve vztahu k povinnosti podávat kontrolní hlášení posuzovat stávající plné moci a pověření uplatněné před 1.1.2016.

Formulář Kontrolního hlášení DPH zveřejní Finanční správa v ostrém prostředí Daňového portálu první pracovní den roku 2016.

Do stránky dotazy, odpovědi a kontakty byly doplněny odpovědi na dotazy vztahující se k části X. Opravy výše daně dle §42 zákona o DPH a části XI. Opravy výše daně dle §43 zákona o DPH.
Na stránce Forma podání a náležitosti bylo zveřejněno video s ukázkou vyplnění kontrolního hlášení.
Byl zveřejněn nový obsah stránky „Dotazy, odpovědi a kontakty“.
Informace k vyplňování kontrolního hlášeny byly přejmenovány na Pokyny k vyplnění kontrolního hlášení DPH. Navštivte stránku „Soubory ke stažení“.

Dne 10.12.2015 byly do aktualizace struktury XML, verze 01.02.04, zapracovány následující úpravy:

  • Ve větách A1 a B1 je doplněn popis u položek Datum uskutečnění zdanitelného plnění, které musí být vyšší než 31.12.2015. Doklady s DUZP nižším než 1.1.2016 je nutné podat pomocí Výpisu z evidence.
  • Ve větách A4 a B2 je upraven popis u položek "Ev. číslo daňového dokladu", upřesňující kontrolu na duplicitní výskyt čísla dokladu v podaném KH.
  • Uvedené úpravy XML struktury EPO formuláře Kontrolní hlášení DPH budou na testovacím serveru dostupné ve druhé polovině prosince.
Na stránku "Soubory ke stažení" byly přidány soubory "Pokyny k vyplnění kontrolního hlášeního DPH" a "Přehled změn v informaci k vyplnění kontrolního hlášení ke dni 4. 12. 2015".

Na stránku "Forma podání a náležitosti" byla přidána informace o možnosti testování formuláře Kontrolní hlášení DPH na testovacím serveru Daňového portálu.

Byla zveřejněna XML struktura pro podání kontrolního hlášení. Zároveň došlo k úpravě Pokynů pro vyplnění kontrolního hlášení. Doporučujeme si prohlédnout Vzorový formulář kontrolního hlášení. Všechny potřebné podklady najdete na stránce „Soubory ke stažení“.
Na webu Finanční správy jsou dostupné souhrnné informace o kontrolním hlášení.