Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Forma podání a náležitosti

14. 5. 2015

Jak se podává kontrolní hlášení

Kontrolní hlášení lze podat pouze elektronicky na elektronickou adresu podatelny správce daně. (tj. Aplikace EPO na Daňovém portále Finanční správy; datové schránky).

Údaje v kontrolním hlášení bude plátce daně uvádět ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně způsobem umožňujícím dálkový přístup. Informace o příslušném formátu a struktuře kontrolního hlášení (.XML) a odpovídajícím XSD schématu je zveřejněna na Daňovém portále Finanční správy.

Pro seznámení se s členěním údajů v kontrolním hlášení a pro zjednodušení vyplňování v elektronické podobě je připraven vzorový formulář kontrolního hlášenípokyny k vyplnění kontrolního hlášení, které jsou k dispozici v sekci Pokyny a informace k vyplnění kontrolního hlášení DPH.       

Pro více informací o kontrolním hlášení doporučujeme navštívit sekci Dotazy, odpovědi a kontakty.

Video s ukázkou vyplnění kontrolního hlášení. Jedná se o ukázku vyplnění kontrolního hlášení na Daňovém portálu. Pro vyplnění byla použita data modelového plátce. Video slouží pouze pro lepší představu o vyplňování kontrolního hlášení a v žádném případě nenahrazuje pokyny k vyplnění kontrolního hlášení.

Zpřístupnění formuláře Kontrolní hlášení v ostrém prostředí

Formulář Kontrolní hlášení DPH je zveřejněn v ostrém prostředí Daňového portálu.

Formulář s označením DPHKH1 je zveřejněn a připraven k plnohodnotnému využití na stránkách Daňového portálu, v aplikaci Elektronická podání pro Finanční správu > Elektronické formuláře, v části Daň z přidané hodnoty.

Informace o službě elektronických podání EPO naleznete v sekci „Dokumentace“ na stránkách Daňového portálu, popř. na stránkách ePodpora.

Více informací o možnostech podání kontrolního hlášení naleznete zde.