Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Změny na daňovém portále k 28. 2. 2022

25. 2. 2022 Tisková zpráva

Přesně rok po spuštění portálu MOJE daně dochází k ukončení provozu původní verze portálu a daňových informačních schránek. Pro plnohodnotné využití elektronických služeb včetně vyplnění daňových přiznání je možné využít služeb portálu MOJE daně. Zároveň dochází k posílení bezpečnostních prvků portálu.

Ukončení provozu starší verze portálu a posílení bezpečnostních prvků portálu MOJE daně

Ke zrušení přístupu do starší verze daňového portálu na adrese: https://adisspr.mfcr.cz dojde 28. 2. 2022 v dopoledních hodinách a je to nezbytný krok pro zvýšení přehlednosti poskytovaných služeb a jejich sjednocení. Pokud mají uživatelé uloženy odkazy na starší verzi portálu a jeho služby, budou přesměrováni na portál MOJE daně.

Uživatelé naleznou všechny funkce původního portálu v modernizované podobě na portálu MOJE daně na adrese www.mojedane.cz včetně služeb aplikace Elektronická podání pro Finanční správu pro vyplnění daňových přiznání. Portál MOJE daně spustila Finanční správa přesně před rokem a znamenalo to další posun ve zjednodušení, zrychlení a poskytnutí vyššího komfortu elektronické komunikace se správcem daně. 

S ukončením provozu starší verze daňového portálu bude zároveň ukončena podpora šifrovacích protokolů TLS 1.0 a 1.1. a bude umožněn přístup na portál MOJE daně (do všech jeho aplikací a služeb) pouze pomocí HTTPS protokolu. Přechod na HTTPS protokol zaručuje důvěrnost přenášených dat, současně s účinnou obranou proti nežádoucímu obsahu a celkově uživatelům zajištuje vyšší bezpečnost.

Ukončení daňové informační schránky

Původní daňové informační schránky (DIS) budou podle zákona 28. 2. 2022 zrušeny a uživatelé se k nim od 1. 3. 2022 již nebudou moci přihlásit. Všechny své údaje naleznou jejich uživatelé v Daňové informační schránce plus (DIS+), která má nejenom všechny funkcionality původní schránky, ale i mnoho nových a praktických funkcí navíc. 

Finanční správa navíc zareagovala na podněty ze strany především profesních skupin a v rámci služby Nahlížení na vybrané údaje umožní od druhého týdne měsíce března 2022 po přechodnou dobu nejdéle 9 měsíců přistupovat k vybraným informacím z osobních daňových účtů a spisu daňového subjektu vedeného finančním úřadem. Více informací k této službě naleznete v naší tiskové zprávě