Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vítězem veřejné zakázky na podporu ADIS se stala společnost O2 IT Services s.r.o.

25. 11. 2019

Finanční správa vybrala nejvhodnějšího dodavatele v zadávacím řízení na zajištění podpory a vývoje Automatizovaného daňového informačního systému (ADIS) na roky 2020 až 2023, tedy na období čtyř let. Během zákonné lhůty nebyla proti rozhodnutí o výběru podána žádná námitka a Finanční správa s novým dodavatel uzavřela rámcovou smlouvu.

„Udělali jsme další krok k definitivnímu předání veškerých práv k systému ADIS do vlastnictví státu. Podíl účasti jediného dodavatele, a to společnosti IBM, bude na službách týkajících se ADIS v průběhu dalších let výrazně nižší, než tomu bylo doposud. Přepokládáme, že v roce 2023 závislost na jediném dodavateli (tzv. režim vendor lock-in) IT systému ADIS tak definitivně skončí,“ uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Společnost IBM bude stále do roku 2023 garantem provozu ADIS a jeho funkčnosti jako celku. Naproti tomu vývoj ADIS bude moci již v tomto období zajišťovat společnost O2 IT Services s.r.o., a to pouze s omezeními, která jsou nezbytná k tomu, aby IBM mohla být garantem funkčnosti celého systému.

Detailní vysvětlení toho, jak Finanční správa dosáhla dohody, díky které se po 30 letech vymaní u daňového informačního systému ze závislosti na společnosti IBM, naleznete na webu Finanční správy.