Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Během jednoho dne Finanční správa České republiky uspořádala čtyři dražby luxusních automobilů značky BMW

15. 10. 2014 Tisková zpráva

Mgr. Jitka Ježková tisková mluvčí

Pracovníci finanční správy dne 14. 10. 2014 uspořádali čtyři veřejné dražby, ve kterých se prodaly tři automobily značky BMW za téměř 3 milióny korun. Automobily byly zabaveny v rámci rozsáhlé, kontrolně exekuční, akce Pavučina, která cílila na rizikové firmy obchodující s pohonnými hmotami. Celkový výnos dražeb se použije na úhradu části vzniklého nedoplatku na dani z přidané hodnoty.

Každé z aut se dražilo samostatně, a to v prostorách Finančního úřadu pro Kraj Vysočina. Jednotlivých dražeb se dohromady zúčastnilo 19 zájemců, a přestože při poslední dražbě nebyl žádný zájemce, celkový výnos dražeb dosáhl částky 2 920 000 Kč.

Zabavená BMW pochází z kontrolně exekuční akce s krycím názvem Pavučina, při které se pracovníci finanční správy zaměřili na odhalování daňových úniků při obchodování s pohonnými hmotami, a v rámci této akce se jim podařilo rozkrýt úniky na dani z přidané hodnoty za téměř 750 miliónů korun (Finanční správa odhalila daňové úniky za téměř 750 miliónů korun). V oblasti vymáhání daní se dražby zabavených movitých či nemovitých věcí řadí mezi využívaný a zároveň efektivní prostředek.

Video z dražby

Fotografie z dražby