Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Daňové úniky za téměř 750 miliónů korun odhalila Finanční správa

19. 11. 2013

Kontrolně exekuční akce Finanční správy zaměřená na odhalování daňových úniků při obchodování s pohonnými hmotami rozkryla úniky na DPH za téměř 750 miliónů korun.

Hmatatelným výsledkem akce bylo zabavení majetku kontrolovaných firem za téměř 80 miliónů korun. Z této částky připadá 33 miliónů korun na exekuci finančních prostředků na bankovních účtech, dále bylo zajištěno 270 tisíc litrů pohonných hmot, zabaveny nemovitosti v odhadované ceně přes 30 miliónů korun, luxusní automobily v hodnotě 8 miliónů korun, nákladní automobily za téměř 1,5 miliónů korun a další movité věci za 2 milióny korun.

Tato dva měsíce trvající společná akce Finanční správy, Celní správy a Finančně analytického útvaru Ministerstva financí pod krycím názvem "PAVUČINA", vyvrcholila 15. a 16. listopadu 2013 zásahem na 8 místech po celé České republice.

Celní správě, která zajišťovala především technickou podporu Finanční správě, se podařilo zajistit 700 litrů nafty, u které nebylo prokázáno zaplacení spotřební daně.

Jednalo se o největší kontrolně exekuční akci v tomto roce. Pracovníci Finanční správy se zaměřili nejen na tzv. "bílé koně", ale zacílili především na ty firmy, které v podezřelých obchodních řetězcích vystupují jako organizátoři a mají z těchto obchodů největší zisky.

Obrazový materiál k akci naleznete na Youtube.

Foto z akce Pavučina  Foto z akce Pavučina

 

Mgr. Jitka Ježková
Vedoucí oddělení komunikace
Generální finanční ředitelství

Mjr. Mgr. Jiří Barták
Vedoucí oddělení vztahů s veřejností
Generální ředitelství cel