Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Daňové úniky za téměř 750 miliónů korun odhalila Finanční správa

19. 11. 2013 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová tisková mluvčí

Kontrolně exekuční akce Finanční správy zaměřená na odhalování daňových úniků při obchodování s pohonnými hmotami rozkryla úniky na DPH za téměř 750 miliónů korun.

Hmatatelným výsledkem akce bylo zabavení majetku kontrolovaných firem za téměř 80 miliónů korun. Z této částky připadá 33 miliónů korun na exekuci finančních prostředků na bankovních účtech, dále bylo zajištěno 270 tisíc litrů pohonných hmot, zabaveny nemovitosti v odhadované ceně přes 30 miliónů korun, luxusní automobily v hodnotě 8 miliónů korun, nákladní automobily za téměř 1,5 miliónů korun a další movité věci za 2 milióny korun.

Tato dva měsíce trvající společná akce Finanční správy, Celní správy a Finančně analytického útvaru Ministerstva financí pod krycím názvem "PAVUČINA", vyvrcholila 15. a 16. listopadu 2013 zásahem na 8 místech po celé České republice.

Celní správě, která zajišťovala především technickou podporu Finanční správě, se podařilo zajistit 700 litrů nafty, u které nebylo prokázáno zaplacení spotřební daně.

Jednalo se o největší kontrolně exekuční akci v tomto roce. Pracovníci Finanční správy se zaměřili nejen na tzv. "bílé koně", ale zacílili především na ty firmy, které v podezřelých obchodních řetězcích vystupují jako organizátoři a mají z těchto obchodů největší zisky.

Obrazový materiál k akci naleznete na Youtube.

Foto z akce Pavučina  Foto z akce Pavučina

 

Mgr. Jitka Ježková
Vedoucí oddělení komunikace
Generální finanční ředitelství

Mjr. Mgr. Jiří Barták
Vedoucí oddělení vztahů s veřejností
Generální ředitelství cel