Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zřízení nových datových schránek finančních úřadů a jejich územních pracovišť a nových bankovních účtů pro placení daní

3. 1. 2013 Tisková zpráva

Ing. Petra Homolová tisková mluvčí, Sekce ekonomiky

V souvislosti s nabytím účinnosti zákona o Finanční správě České republiky došlo od 1. 1. 2013 k rozsáhlé reorganizaci daňové správy. Stávající soustava územních finančních orgánů byla nahrazena orgány Finanční správy České republiky, které tvoří Generální finanční ředitelství, Odvolací finanční ředitelství, 14 finančních úřadů a Specializovaný finanční úřad.

Generální finanční ředitelství upozorňuje, že v souvislosti s těmito změnami byly 1. ledna 2013 nově vzniklým finančním úřadům, všem jejich územním pracovištím i Odvolacímu finančnímu ředitelství ze zákona zřízeny a aktivovány také nové datové schránky, které jsou plně funkční. Datové schránky původních finančních úřadů a finančních ředitelství přestaly být funkční uplynutím dne 31. 12. 2012. Nové ID všech datových schránek lze nalézt na internetových stránkách Finanční správy.

Generální finanční ředitelství současně upozorňuje, že od 1. ledna 2013 byly zřízeny také nové bankovní účty finančních úřadů pro platby daní. I když jsou v tuto chvíli platby zaslané na původní bankovní účty finančních úřadů v ČNB přesměrovány na nově zřízené účty, je žádoucí platby daní v roce 2013 již směřovat na nová čísla bankovních účtů. Vyčerpávající informace k placení daní jsou k dispozici na internetových stránkách Finanční správy a na každém územním pracovišti finančních úřadů.

Více informací na www.financnisprava.cz.