Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční úřad reaguje na aktuální situaci

16. 3. 2020 Tisková zpráva

Mgr. Romana Barešová ředitelka sekce řízení a zástupce ředitele finančního úřadu

Finanční úřad pro Královéhradecký kraj upozorňuje, že od pondělí 16. března 2020 budou pracoviště Finančního úřadu (pracoviště v Hradci Králové, Trutnově, Náchodě, Jičíně a Rychnově nad Kněžnou) přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně, především na podatelnách.

Omezen bude i provoz pokladen. Finanční úřad pro Královéhradecký kraj bude dočasně přijímat platby v hotovosti pouze na územním pracovišti v Hradci Králové. Finanční správa doporučuje hradit daně bezhotovostně – přehled příslušných čísel účtů jednotlivých finančních úřadů.

Finanční úřad pro Královéhradecký kraj ruší výjezdy pracovníků do obcí i původně ohlášené rozšířené úřední hodiny finančních úřadů, které byly plánovány na období 23. 3. – 1. 4. 2020. Tato omezení však budou veřejnosti kompenzována chystanými opatřeními Ministerstva financí (např. (prodloužení termínu pro podání daňového přiznání, prominutí některých sankcí, a to i u EET).

Dočasně bude omezen i provoz pracovišť v tzv. „optimalizovaném režimu 3+2“ (Nový Bydžov, Dvůr Králové nad Labem, Jaroměř, Broumov, Hořice, Nová Paka a Kostelec nad Orlicí). Aktuální informace za každé pracoviště budou poskytnuty na níže uvedených infolinkách. Prosíme občany, aby své záležitosti vůči úřadu řešili primárně TELEFONICKY, nikoliv osobně.

Finanční správa doporučuje ke komunikaci se správcem daně využívat dálkové formy komunikace.

Podrobnosti k provozu daného pracoviště a telefonní linku nalezne veřejnost na příslušné stránce finančního úřadu. Pro účely poskytování informací k aktuální situaci zřizuje Finanční úřad pro Královéhradecký kraj na každém územním pracovišti infolinku, která bude v provozu v pracovních dnech:

  • pro Finanční úřad pro Královéhradecký kraj: 495 851 204
  • pro územní pracoviště v Hradci Králové: 495 852 303
  • pro územní pracoviště v Trutnově: 499 801 111
  • pro územní pracoviště v Náchodě: 491 418 100
  • pro územní pracoviště v Jičíně: 493 542 303
  • pro územní pracoviště v Rychnově nad Kněžnou: 494 505 309

Tato rozhodnutí jsou v souladu s opatřeními, která mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany.