Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pracovníci Finanční správy darovali prostřednictvím interní sbírky více než milion korun

7. 2. 2022 Tisková zpráva

Mgr. Hana Baráková Generální finanční ředitelství

Šestý ročník interního dobročinného projektu Finanční správy „Pomáháme svým kolegům“ každoročně pořádaný ve spolupráci s Kontem Bariéry byl úspěšně ukončen. V rámci charitativní akce, která cílí na pomoc zaměstnancům a jejich rodinám, kteří se potýkají se zdravotním handicapem nebo vážnou nemocí, se podařilo vybrat celkem 1 188 040 Kč. Finance se rozdělí mezi pět rodin, které se do tohoto ročníku přihlásily.

Dobročinná sbírka, která probíhala napříč celou republikou, byla spuštěna 1. listopadu 2021 a trvala dva a půl měsíce. Výtěžek charitativní sbírky obdrží rodiny zaměstnanců Finanční správy, které se ocitly v nepříznivé životní situaci a alespoň finanční pomoc jim částečně usnadní jejich životy. Lucinka využije peníze na neurorehabilitační programy a speciální pomůcky. Paní Alena si zaplatí fyzioterapie a nakoupí produkty pro speciální výživu, kterou potřebuje. Studentka Gabriela získané finance použije na studium a bydlení. Paní Ivaně darované prostředky zajistí rehabilitace a následnou péči. Předčasně narozená Natálka věnuje svůj podíl ze sbírky neonatologickému oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, které zakoupí další oxymetry a sledovací čidla pro předčasně narozené děti. „Z výsledku sbírky jsem nadšená a těší mě, že v každém ročníku této charitativní akce mezi pracovníky Finanční správy vybereme vždy částku kolem jednoho milionu korun. Myslím, že je to úctyhodný výsledek, a jsem velice ráda, že tomu tak bylo i v letošním roce, ve kterém se stále všichni potýkáme s pandemií. I přesto náš interní dobročinný projekt dopadl na jedničku,“ oceňuje výsledky charitativní akce generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

„Sbírky mezi zaměstnanci pro slabší, zdravotně znevýhodněné a potřebné spolupracovníky se ve firmách šíří. Záštitu poskytuje Konto Bariéry s radostí. Finanční správa byla první, kdo s takovou akcí pro svoje kolegy přišel, a my si důvěry a skvělé spolupráce moc vážíme. Ani covidová doba nic na chuti pomáhat a na štědrosti dárců nezměnila. Gratulujeme k dalšímu překonanému milionu korun, který pomůže třeba kamarádce z kanceláře a její rodině, která na tom není dobře,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Finanční správa se charitativní činnosti věnuje již od roku 2014. Od té doby připravila více než 10 charitativních projektů a všechny byly velice úspěšné. Sbíraly se např. plyšové hračky, knihy pro děti a mládež, víčka od PET lahví nebo oblečení. Mezi zaměstnanci se v celé republice na přelomu roku 2021/2022 vybralo více než 4 miliony korun.