Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vyjádření Finanční správy ke kauze společnosti KM PLUS spol. s r.o.

20. 10. 2017 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí

V reakci na sérii reportáží o případu společnosti KM Plus spol. s.r.o. uveřejněné na Seznam Zprávy, která je další snahou o veřejnou diskreditaci postupu Finanční správy v souvislosti s problematikou zajišťovacích příkazů, jsme připravili materiál, který jasně dokazuje, že daná společnost zneužila dotaci na nákup plnících linek a byla součástí řetězového podvodu na DPH, což byly jednoznačně prokazatelné důvody k použití zajišťovacích příkazů. To ostatně potvrdily i dva rozsudky krajského soudu, dle kterých jsou zjištění Finanční správy v této záležitosti naprosto opodstatněná. Oba jsou přílohou zmíněného materiálu.

Je politováníhodné, že uvedené skutečnosti, které jsou veřejně dostupné, autoři reportáží žádným způsobem nereflektovali, což zavdává dojem účelovosti. Vznikly tak jednostranné reportáže obsahující záměrně zkreslené informace s cílem dehonestovat práci Finanční správy. Věříme, že si veřejnost na základě předkládaných faktů udělá na celou věc svůj vlastní názor.

V příloze naleznete kvalifikované vyjádření k podrobnostem řízení s danou společností, které jednoznačně potvrzuje závažnost zjištěných skutečností a oprávněnost postupu Finanční správy v daném případě.

 


Aktuální informace k 28. 5. 2018

Policisté pardubické hospodářské kriminálky řeší případ podvodného vylákání tzv. evropské dotace. V průběhu května po důkladném prověření zahájili trestní stíhání čtyř mužů, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu poškození finančních zájmů Evropské unie. Hlavní postavou celé kauzy je jednatel obchodní společnosti z Chrudimska, který po domluvě a ve spolupráci s dalšími třemi muži, vymyslel a zrealizoval plán, jak podvodným způsobem získat a následně neoprávněně použít finanční prostředky ve výši 16,4 mil. Kč. V případě odsouzení hrozí obviněným trest odnětí svobody v délce trvání 5-10 let.

Podrobnosti k tomuto případu jsou uvedeny v tiskové zprávě Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. 

Přílohy