Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa prodala ve veřejné dražbě tisíce párů zabavené obuvi

24. 1. 2014 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka samostatného odboru, tisková mluvčí

Téměř 16 tisíc párů obuvi bylo prodáno za zhruba půl miliónu korun ve veřejné dražbě pořádané finanční správou.

Výnos z této dražby bude použit na úhradu daňového nedoplatku dlužníka. Dražba se konala 22. ledna 2014 na Územním pracovišti v Pardubicích Finančního úřadu pro Pardubický kraj. Dražiteli s nejvyšší podanou nabídkou bylo přiklepnuto a prodáno celkem 14 tun obuvi.

Dražená obuv tvořila část z celkem 40 tun zboží, které se předtím podařilo zajistit pracovníkům finanční správy a celní správy v rámci kontrolně exekuční akce „AZIMUT“. Při této akci, zaměřené na obchodníky s textilem a obuví, bylo také zabaveno dalších téměř 12 milionů korun na bankovních účtech rizikových poplatníků.

Dražba zabavených movitých či nemovitých věcí je až konečnou fází prováděných kontrolně exekučních akcí, které jsou významným nástrojem v boji s daňovými úniky. V případě obchodování s textilem a obuví z Jihovýchodní Asie dražbě předcházela intenzivní kontrolní činnost pracovníků finanční a celní správy. V této aktivitě budou obě správy i nadále pokračovat. V případě podezření, že první článek z řetězce obchodníků záměrně neodvede daň z přidané hodnoty z titulu dovozu zboží a jeho následného prodeje na území České republiky, finanční správa okamžitě vydá zajišťovací příkaz. Tímto postupem se Finanční správě ČR daří významně eliminovat daňové úniky spojené s rizikem neuhrazení daňové povinnosti již v počáteční fázi.

Podívejte se na video Ekonomika ČT24 - Výtěžek z dražeb jako náplast pro stát.