Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa ČR od začátku letošního roku odhalila daňové úniky na dani z přidané hodnoty ve výši přesahující 2,6 miliardy korun

7. 8. 2014 Tisková zpráva

Mgr. Jitka Ježková vedoucí Oddělení komunikace

Pracovníci finanční správy neustále zesilují boj proti daňovým únikům. Od ledna roku 2014 rozkryli daňové úniky na dani z přidané hodnoty v částce vyšší než 2,6 miliardy korun. Z celkové částky odhalených daňových úniků souvisí polovina s daňovými podvody na pohonných hmotách.

Finanční správa při počátečním vytipování daňových úniků úzce spolupracuje předně s Celní správou ČR, Policií ČR a rovněž s Finančním analytickým útvarem Ministerstva financí. Díky včasné výměně informací mezi zainteresovanými složkami, pracovníci finanční správy zajistili prostředky na bankovních účtech ve výši 520 miliónů korun.

Velká část těchto zajištěných prostředků má původ v případu realizovaném v týmu Kobra, zaměřeného na potírání daňové kriminality především v oblasti DPH a spotřební daně. Bližší informace ke konkrétnímu zásahu společného týmu, cíleného právě na daňové podvody s pohonnými hmotami, poskytnou zástupci týmu Kobra v příštím týdnu.

Kvalitní spolupráce se projevila i v počtu podaných trestních oznámení. V prvním pololetí roku 2014 podal Finanční analytický útvar Ministerstva financí 334 trestních oznámení a 479 trestních oznámení podali pracovníci finanční správy.

"Za těmito částkami se skrývá obrovský kus práce mých kolegů z finanční správy a z ostatních spolupracujících složek", uvedl k aktuálním výsledkům Jiří Žežulka, zástupce generálního ředitele finanční správy.