Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa České republiky prodala zabavené zboží

20. 6. 2014 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka samostatného odboru, tisková mluvčí

Téměř 60 tisíc párů obuvi se za 2 miliony korun prodalo ve veřejných dražbách, které dne 19. 6. 2014 uspořádali pracovníci finanční správy. Výnos z dražeb bude použit na úhradu daňových nedoplatků. Dražené zboží pracovníci finanční správy zajistili během kontrolních akcí probíhajících v květnu a červnu letošního roku, při kterých se zaměřili na nezdaněný dovoz zboží ze třetích zemí.

Pracovníci finanční správy si při kontrolních akcích vytipovali daňové dlužníky, kteří nepodávali daňová přiznání k dani z přidané hodnoty, přestože ve velkém objemu zboží ze třetích zemí, předně z Jihovýchodní Asie, dováželi. Celkem se jim podařilo od začátku roku 2014 zabavit 170 tis párů bot, 683 sestav cestovních kufrů, 20 tun bavlněné příze a 24 tun polyetylenových sáčků. Další daňoví dlužníci pod hrozbou exekuce své mnohamiliónové dluhy okamžitě uhradili.

Dražba zabavených movitých či nemovitých věcí je vždy až poslední fází uskutečňovaných kontrolně exekučních akcí, které jsou významným nástrojem v boji s daňovými úniky. „Naší prioritou je bojovat s daňovými úniky již v počáteční fázi. Jedna z mnoha úspěšných bitev je právě výrazné omezení dovozu nezdaněného textilu“, řekl po skončení dražby Jiří Žežulka, zástupce generálního ředitele finanční správy.

Video finanční správy z akce

Video finanční správy z dražby