Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa České republiky prodala kabelky a tašky za téměř 250 tisíc korun

14. 8. 2014 Tisková zpráva

Mgr. Jitka Ježková vedoucí Oddělení komunikace

Téměř dva tisíce kusů nákupních kabelek, tašek a dalšího zboží se prodalo v dražbě, kterou dne 14. 8. 2014 uspořádali pracovníci finanční správy. Dražené zboží pochází z exekuční akce, při které se pracovníci zaměřili především na poplatníky, kteří se účelově stěhují do Prahy s úmyslem vyhnout se placení daní. Celkový výnos z dražby ve výši téměř čtvrt miliónu korun se použije na úhradu části vzniklého nedoplatku na daních.

Dnešní dražba je jedním z výsledků červnové exekuční akce s názvem „Úklid 1“, v rámci níž pracovníci finanční správy zabavili majetek daňových dlužníků v řádech miliónů korun. Nákupní kabelky, tašky, batohy, cestovní tašky, deštníky a další zboží tvoří část zabaveného zboží v rámci této akce.

Dražba movitých či nemovitých věcí je využívaným a zároveň efektivním prostředkem vymáhání daní. Za první pololetí letošního roku nařídili pracovníci finanční správy celkem 178 dražeb. Exekučně se zabavují a následně se draží například pohonné hmoty, nemovitosti, zlato, šperky, hodinky, jízdní kola, textil, obuv, ale také, tak jako dnes, kabelky a tašky.

Video finanční správy z dražby