Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Exekuční akce "Vltava" vyplavila přes čtyři milióny korun

2. 10. 2014 Tisková zpráva

Mgr. Jitka Ježková tisková mluvčí, vedoucí oddělení

Dne 1. 10. 2014 proběhla v Praze exekuční akce s názvem „Vltava“. Této akce se zúčastnily celkem čtyři týmy pracovníků vymáhání z Finančního úřadu pro hlavní město Prahu. Za jediný den navštívily přes dvacet daňových dlužníků a podařilo se jim zabavit finanční prostředky a majetek v celkové hodnotě přesahující 4 milióny korun.

Na exekuční akci se podíleli pracovníci z Územního pracoviště pro Prahu 2, Prahu 4, Prahu 5 a Prahu 9. Při samotném zásahu jim asistovali příslušníci Celního úřadu pro hlavní město Prahu. Pracovníci se zaměřili na daňové subjekty, které měly dluhy předně na daních z příjmů a dani z přidané hodnoty. Předmětem exekuce byly peníze v hotovosti v celkové výši 300 tisíc korun, 5 automobilů a také vybavení obchodů a provozoven. Celková hodnota zabaveného movitého majetku dosahuje téměř 4 miliónů korun.

Na území hlavního města mimo jiné stále probíhá kontrolní akce s názvem „Pomoc Praze“, do které se zapojili pracovníci regionů z celé České republiky, aby vypomohli svým pražským kolegům (Stovka pracovníků finanční správy z regionů pomáhá Praze). Zvýšený počet kontrolních pracovníků nepřispívá jen k intenzivnější kontrolní činnosti, ale pomáhá i samotnému vymáhání daňových nedoplatků.

Video z exekuční akce