Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

"Chytrá PDFka" Finanční správy ČR usnadní daňovým poplatníkům elektronické vyplňování a podávání formulářů

1. 9. 2014 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí

Finanční správa ČR rozšiřuje možnosti stávajících interaktivních daňových formulářů PDF, které uveřejňuje na svých internetových stránkách.

Z „obyčejných PDFek“ se stávají „chytrá PDFka“. Mezi prvními prošel úpravami interaktivní tiskopis Přiznání k dani z příjmu právnických osob a Přiznání k dani z přidané hodnoty. Postupně projdou úpravami i ostatní interaktivní formuláře PDF.

„Chytrá PDFka“ umí provést online kontrolu formální správnosti vyplněných dat a odeslat podání ve formě datové zprávy ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně do datové schránky. Správcům daně přinese „chytré PDFko“ možnost načtení dat z obdrženého formuláře přímo do daňového informačního systému, čímž dojde ke zrychlení zpracování.

„Chytrá“ i „obyčejná“ PDFka jsou pro poplatníky dostupná na adrese: http://www.financnisprava.cz/cs/danove-tiskopisy/databaze-aktualnich-danovych-tiskopisu, ve sloupci Interaktivní tiskopis.

Stálou snahou finanční správy je co nejvíce usnadnit poplatníkům elektronické vyplňování a podávání daňových formulářů. Tento způsob vzájemné komunikace je moderní, pohodlný, šetří čas a je pro obě strany velmi efektivní.