Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Akce "ROYAL" - Finanční správa České republiky jde po neplatičích daní

9. 6. 2014 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka samostatného odboru, tisková mluvčí

Při akci "ROYAL" pracovníci Finanční správy České republiky zakročili proti provozovatelům loterií a podobných her, kteří si řádně neplnili své daňové povinnosti. V rámci exekuce, které se zúčastnili i pracovníci Státního dozoru Specializovaného finančního úřadu, se jim podařilo zajistitit majetek a finanční prostředky ve výši téměř 30 miliónů korun.

V neděli 8.6.2014 zasahovali, za asistence celní správy, pracovníci finanční správy na třech místech České republiky. Zaměřili se na provozovatele loterií a podobných her, kteří si dostatečně neplnili zejména své odvodové daňové povinnosti. Z tohoto důvodu přistoupili pracovníci k exekuci majetku daňových dlužníků.

Předmětem daňové exekuce bylo vybavení kasín v podobě 19-ti hracích stolů a 121 výherních hracích přístrojů v hodnotě takřka 22 miliónů korun, finanční prostředky v hotovosti, převážně v zahraničních měnách, v celkové výši téměř 5 miliónů korun, 5 automobilů, alkohol a cigarety.

Tato akce je součástí koncepce boje finanční správy proti daňovým únikům a nedodržování daňových povinností. "Chceme veřejnosti zdůraznit, že je opravdu třeba dbát na plnění povinností plynoucích z daňových předpisů," řekl k úspěšné akci Jiří Žežulka, zástupce generálního ředitele finanční správy.

Odkaz na video z akce "ROYAL"