Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Akce "ROYAL" - Finanční správa České republiky jde po neplatičích daní

9. 6. 2014

Při akci "ROYAL" pracovníci Finanční správy České republiky zakročili proti provozovatelům loterií a podobných her, kteří si řádně neplnili své daňové povinnosti. V rámci exekuce, které se zúčastnili i pracovníci Státního dozoru Specializovaného finančního úřadu, se jim podařilo zajistitit majetek a finanční prostředky ve výši téměř 30 miliónů korun.

V neděli 8.6.2014 zasahovali, za asistence celní správy, pracovníci finanční správy na třech místech České republiky. Zaměřili se na provozovatele loterií a podobných her, kteří si dostatečně neplnili zejména své odvodové daňové povinnosti. Z tohoto důvodu přistoupili pracovníci k exekuci majetku daňových dlužníků.

Předmětem daňové exekuce bylo vybavení kasín v podobě 19-ti hracích stolů a 121 výherních hracích přístrojů v hodnotě takřka 22 miliónů korun, finanční prostředky v hotovosti, převážně v zahraničních měnách, v celkové výši téměř 5 miliónů korun, 5 automobilů, alkohol a cigarety.

Tato akce je součástí koncepce boje finanční správy proti daňovým únikům a nedodržování daňových povinností. "Chceme veřejnosti zdůraznit, že je opravdu třeba dbát na plnění povinností plynoucích z daňových předpisů," řekl k úspěšné akci Jiří Žežulka, zástupce generálního ředitele finanční správy.

Odkaz na video z akce "ROYAL"