Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota na finančních úřadech

30. 3. 2013 Tisková zpráva

Ing. Petra Homolová tisková mluvčí, Sekce ekonomiky

Více než 16 000 osob dnes využilo možnosti doručit daňové přiznání osobně na finanční úřad. V Praze bylo na územních pracovištích finančního úřadu během sobotního dopoledne vybráno 4000 daňových přiznání a téměř 2 miliony korun v hotovosti.

Lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2012, která se dotýká asi 1.300.000 osob, končí již v úterý 2. dubna. Z tohoto důvodu byly dnes dopoledne na více než 100 místech v republice otevřeny finanční úřady a jejich územní pracoviště. Občané kromě daňového přiznání podávali také plné moci pro zpracování a podání daňového přiznání daňovým poradcem nebo navštívili finanční úřady, aby získali potřebné informace. Nejvíce klientů přicházelo mezi desátou a dvanáctou hodinou. Výběr daňových přiznání byl plynulý, beze front. Řada poplatníků daň na územním pracovišti finančního úřadu také zaplatila.

Daňové přiznání lze na všech finančních úřadech a jejich územních pracovištích podat v úterý 2. dubna v rozšířených úředních hodinách, od 8.00 do 18.00 hodin.

Finanční správa upozorňuje, že daňové přiznání je možno vyplnit a podat elektronicky prostřednictvím elektronické aplikace Elektronická podání pro finanční správu na „Daňovém portálu“ na adrese www.daneelektronicky.cz . K elektronickému podání daňového přiznání není nutný zaručený elektronický podpis. V případě, že podání není opatřeno zaručeným elektronickým podpisem, je nutno po jeho elektronickém odeslání vytisknout z aplikace tzv. „E-tiskopis“, tento opatřit vlastnoručním podpisem a listinu do 5 dnů doručit správci daně.

Kompletní informační servis k dani z příjmů je možné vyhledat na internetových stránkách finanční správy www.financnisprava.cz.

Generální finanční ředitelství předpokládá, že ve lhůtě do 2. dubna 2013 podá přiznání k dani z příjmů fyzických osob celkem 1.300.000 osob a minimálně dalších 600.000 osob podá přiznání ve lhůtě do 1. července 2013.