Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pracovníci finanční a celní správy během třídenní akce "PLATÝZ" zkontrolovali 130 cisteren a zajistili téměř půl milionu litrů nafty a benzínu

16. 10. 2013 Tisková zpráva

Mgr. Jitka Ježková tisková mluvčí

Ve čtvrtek 10. října 2013 zahájily finanční a celní správa další společnou kontrolní akci zaměřenou primárně proti únikům na dani z přidané hodnoty, které vznikají při dovozu pohonných hmot ze zemí Evropské unie do tuzemska. Akce skončila v pondělí 14. října 2013. Během tří dnů bylo zkontrolováno 130 cisteren a byly zajištěny pohonné hmoty v hodnotě téměř 15 milionů korun. Dále díky spolupráci s Finančně analytickým útvarem Ministerstva financí ČR pracovníci finanční správy zajistili 27 milionů korun na bankovních účtech.

Akce "PLATÝZ" se zúčastnilo osmdesát pracovníků finanční a celní správy. Kontrola cisteren převážející pohonné hmoty probíhala v blízkosti bývalých hraničních přechodů Lanžhot, Petrovice (D8), Folmava, Rozvadov a Hora Svatého Šebestiána. Celkem bylo zajištěno 13 cisteren s pohonnými hmotami, které mohou být cestou následné dražby použity k úhradě nedoplatku na DPH.

Podle výsledků předchozích analýz finanční a celní správy se kontroloři zaměřili předně na firmy, které se snaží do České republiky dovézt maximální množství pohonných hmot za mírnějších podmínek. Od 1. listopadu 2013 bude nutné mít pro distribuci pohonných hmot mimo jiné i koncesovanou živnost a složenou dvacetimilionovou kauci.

Další fotografie ve Fotogalerii.

Krátké video z akce "PLATÝZ" ke shlédnutí na stránce Finanční správy na Facebooku.