Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa ČR přivítala v Praze účastníky Globálního fóra OECD pro transparentnost a výměnu informací

12. 4. 2013 Tisková zpráva

Ing. Petra Homolová tisková mluvčí, Sekce ekonomiky

Ve dnech 11. a 12. dubna 2013 se v Praze koná v budově Generálního finančního ředitelství seminář organizovaný Globálním fórem OECD pro transparentnost a výměnu informací za účelem přípravy pracovníků daňových správ k hodnocení daňové transparence jednotlivých zemí.

Globální fórum OECD pro transparentnost a výměnu informací (GF OECD) má 119 členských jurisdikcí, včetně členských států EU a 12 mezinárodních organizací v postavení pozorovatelů.

V posledních letech se GF OECD v rámci boje proti daňovým únikům prostřednictvím intenzifikace a rozšiřování mezinárodní daňové spolupráce zaměřuje na zkoumání, zda jednotlivé jurisdikce naplňují Standardy OECD pro transparentnost a výměnu informací stanovené OECD v roce 2009. Tento proces hodnocení jednotlivých zemí, tzv. Peer Review, je rozdělen do dvou fází, týkající se legislativního rámce a praktického výkonu mezinárodní spolupráce. Každá z fází je zakončena vydáním tzv. hodnotící zprávy vztahující se ke konkrétní jurisdikci.

Semináře konaného v těchto dnech se v Praze účastní zástupci daňových správ Litvy, Slovenské republiky, Izraele, Švýcarska, Polska, Estonska, Andory, Slovinska, Portugalska a Rumunska.