Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dohody o výměně informací v daňových záležitostech

5. 4. 2013 Tisková zpráva

Ing. Petra Homolová tisková mluvčí, Sekce ekonomiky

Na počátku roku 2013 vstoupily v účinnost dohody o výměně informací v daňových záležitostech uzavřené mezi Českou republikou a Jersey, Bermudami, Ostrovem Man, Guernsey, San Marinem a Britskými Panenskými ostrovy. Tyto dohody umožňují výměnu informací nezbytných pro účely správného stanovení daně poplatníků smluvních stran, případně pro účely trestního řízení ve vztahu k daňovým deliktům.

Na jejich podkladě mj. lze od smluvních států získat potřebné informace bez ohledu na to, zda tyto informace jsou v držení bank či jiných finančních institucí.

 Další dohody tohoto typu jsou průběžně sjednávány. K ratifikačnímu procesu byly předány texty dohod např. s Kajmanskými ostrovy, Andorou, Bahamami, ostrovem Saint Maarten, Arubou, Belize a Cookovými ostrovy. Na konci loňského roku byl také sjednán text dohody mezi Českou republikou a Monakem.

Texty platných dohod lze vyhledat na internetových stránkách Finanční správy pod odkazy: „Mezinárodní spolupráce – Přímé daně – Mezinárodní výměna informací – Dohody o výměně informací v daňových záležitostech“.