Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Daňové úniky za 250 MILIÓNŮ KORUN odhalila Finanční správa ČR

20. 12. 2013 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová tisková mluvčí

Finanční správa ČR odhalila nové typy daňových úniků v oblasti pohonných hmot za téměř 250 miliónů korun. Na samém počátku akce se podařilo zabavit majetek ve výši zhruba 50 milionů korun.

Mezi zabaveným majetkem jsou luxusní osobní automobily, nákladní automobily včetně návěsů a přívěsů, finanční prostředky a movité věci. Součástí exekuovaného zboží je i 150 tisíc litrů pohonných hmot.

Celorepubliková kontrolně exekuční akce s krycím názvem "Focus" odstartovala 18.12.2013. S pracovníky Finanční správy ČR na této akci úzce spolupracovali a i nadále spolupracují kolegové z Celní správy ČR a Finančně analytického útvaru Ministerstva financí.

Obchodníci s pohonnými hmotami změnili strategii daňových úniků. Princip daňových podvodů již nespočívá pouze v dovozu pohonných hmot prostřednictvím nastrčených firem, ale do nelegálních obchodů se od počátku zapojují i legitimní firmy, které nezdaněné zboží prodávají prostřednictvím vlastních čerpacích stanic a využívají cenové výhody, která jim z realizovaného daňového úniku plyne.

Fotografie z akce "Focus" naleznete v naší fotogalerii.