Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Provoz na Finančním úřadě pro Plzeňský kraj a na jeho územních pracovištích v závěru roku 2020

11. 12. 2020 Tisková zpráva

Ing. Michaela Hošťálková tisková mluvčí FÚ pro Plzeňský kraj

Finanční úřad pro Plzeňský kraj oznamuje, že v závěru roku budou pracoviště finančního úřadu pro veřejnost přístupná v omezeném rozsahu.
Provoz podatelen a pokladny pro příjem plateb daní v hotovosti je omezen na pondělí a středu od 8 do 13 h.

Pracoviště v optimalizovaném režimu (Horažďovice, Horšovský Týn, Kralovice, Nepomuk, Stříbro, Sušice) budou do 31. prosince 2020 uzavřena.

Z technických důvodů bude daňová pokladna (otevřená z důvodu protiepidemických opatření v Plzeňském kraji jen na Územním pracovišti v Plzni, nám. Českých bratří 8) přijímat platby daní pouze do středy 16. prosince 2020 do 13 h. Toto opatření vyplývá z nutnosti zúčtovat platby s Českou národní bankou do konce roku 2020. Ve dnech uzavření pokladny je možno uhradit daňovou povinnost bezhotovostním bankovním převodem či poštovní poukázkou na kterékoli poště. V obvyklém provozu budou pokladny pro výběr daní v hotovosti fungovat opět od středy 6. ledna 2021.

Uzavření pokladny se týká zejména

  • plátců daně z příjmů, kteří mají do 21. 12. 2020 zaplatit měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
  • plátců daně z přidané hodnoty, jejíž splatnost za měsíc listopad nastane 28. 12. 2020
  • plátců daně z příjmů, kteří mají do 31. 12. 2020 zaplatit za měsíc listopad odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně.

Apelujeme na daňovou veřejnost, aby v maximální možné míře komunikovala se správcem daně elektronicky nebo písemně. Informace k daním lze nalézt také na internetových stránkách www.financnisprava.cz.