Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční úřad pro Olomoucký kraj informuje veřejnost o bezkontaktních možnostech podání daňového přiznání

27. 3. 2020 Tisková zpráva

Bc. Pavlína Králová tiskový mluvčí FÚ pro Olomoucký kraj

Finanční úřad pro Olomoucký kraj a jeho územní pracoviště v Olomouci, Šternberku, Prostějově, Přerově, Hranicích, Šumperku, Zábřehu na Moravě a Jeseníku žádají poplatníky, kteří chtějí podat daňové přiznání v následujících dnech, aby v maximální možné míře využili elektronickou formu podání.

Pokud poplatník nedisponuje uznávaným elektronickým podpisem ani datovou schránkou, není to překážka pro elektronickou formu podání. Podání lze učinit prostřednictvím aplikace EPO, dostupné na www.daneelektronicky.cz. Jedinou podmínkou je jeho následné potvrzení ve formě vlastnoručně podepsaného jednostránkového formuláře, jehož vytisknutí je součástí aplikace EPO. Daný formulář stačí podepsat a zaslat jako běžnou poštovní zásilku na příslušné územní pracoviště finančního úřadu, a to do 5 dnů od elektronického odeslání přiznání. Poplatníci mohou vyplněné daňové přiznání poslat i běžnou poštou, vhozením do schránky, bez nutnosti návštěvy finančního úřadu nebo pobočky pošty.

Pro zamezení šíření nákazy nemoci COVID-19 při osobním podání daňového přiznání jsou na územních pracovištích Finančního úřadu pro Olomoucký kraj umístěny SBĚRNÉ BOXY, do kterých je možné přiznání vhodit i mimo provozní dobu podatelny, která je v souvislosti s Usnesením vlády č. 279 dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 23. 3. 2020 omezena pouze na pondělí a středu v době od 8.00 do 11.00 hodin. Tyto sběrné boxy budou k dispozici až do skončení omezené provozní doby podatelen.

V případě zaslání daňového přiznání běžnou poštou či vhození daňového přiznání do sběrného boxu, platí, že pokud bude v podání či na obálce uvedeno telefonní číslo, zašle finanční úřad na toto číslo potvrzující SMS zprávu, že daňové přiznání bylo přijato.

Sběrné boxy budou vybírány denně, daňová přiznání z nich vyjmutá budou opatřena podacím razítkem s datem jejich vyjmutí. Před vhozením do sběrného boxu doporučujeme přiznání a jeho případné přílohy vložit do obálky či jinak spojit, tak, aby nedocházelo k jejich oddělení.

Na územních pracovištích v Litovli a Konici, která jsou po celou dobu vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky uzavřena, sběrné boxy pro podání daňového přiznání umístěny nebudou.

Sběrné boxy pro podání daňového přiznání jsou dostupné následovně:

Územní pracoviště

Umístění sběrného boxu

Dostupnost sběrného boxu

Olomouc

Lazecká 545/22

na plášti budovy u vchodu

nepřetržitě

Šternberk

Oblouková 2303/2

na plášti budovy u vchodu

vestibul budovy

nepřetržitě

pondělí – pátek
6:00 – 18:00 hod.


Prostějov

Křížkovského 4186/1

za vstupními dveřmi

pondělí, středa
8:00 – 17:00 hod.
úterý, čtvrtek, pátek
8:00 – 14:30 hod.

Přerov

Wurmova 2831/4

za vstupními dveřmi

pondělí – pátek
6:00 – 17:30 hod.

Hranice

Nádražní 332

na plášti budovy u vchodu

za vstupními dveřmi

nepřetržitě

pracovní dny
6:00 – 15:00 hod.

Šumperk

Wurmova 2831/4

vestibul budovy

pondělí, středa
8:00 – 17:00 hod.
úterý, čtvrtek, pátek
8:00 – 14:30 hod.

Zábřeh

Bezručova 2068/9

vestibul budovy

pondělí, středa
8:00 – 17:00 hod.
úterý, čtvrtek
8:00 – 14:30 hod.

Jeseník

Fučíkova 1239/14

za vstupními dveřmi

pondělí, středa
11:00 – 17:00 hod.
úterý, čtvrtek, pátek
8:00 – 17:00 hod.

Všechny důležité informace, které se týkají činnosti Finančního úřadu pro Olomoucký kraj v návaznosti na vyhlášený nouzový stav v České republice, najdete na jednom místě na webu Finanční správy České republiky www.financnisprava.cz v oddílu Nouzový stav (COVID-19).