Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neodkládejte podání přiznání k dani z příjmů na poslední chvíli

7. 2. 2019 Tisková zpráva

Mgr. Zuzana Žabčíková tisková mluvčí FÚ pro Olomoucký kraj

Do termínu pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob už zbývají jen necelé dva měsíce. Posledním dnem, ve kterém musí být přiznání podáno, je pondělí 1. dubna 2019.

Pokud má poplatník zřízenu datovou schránku, je jeho automatickou povinností podat daňové přiznání elektronicky. Ostatní poplatníci mohou formuláře na finanční úřad poslat poštou, donést osobně nebo poslat prostřednictvím internetového Daňového portálu finanční správy tzv. podáním EPO.

EPO portál umožňuje komfortní počítačové zpracování daňového přiznání, zpracovatele vede jednotlivými oddíly tiskopisu, přenáší údaje do navazujících kolonek, zajišťuje logickou kontrolu vazeb zpracování s upozorněním na případné chyby a vypočte správnou daňovou povinnost. Označení tiskopisu logem EPO představuje pro správce daně určitou garanci správnosti vyplnění přiznání.

Na stránkách Finanční správy na adrese www.financnisprava.cz je mimo jiné umístěna databáze tiskopisů, nejen v klasickém formátu PDF, ale i verze tiskopisů v interaktivní podobě, informace k jejich vyplňování, různá upozornění, kalendář daňových povinností, kurzy měn, apod.

Chceme touto cestou poplatníky vyzvat, aby neodkládali svoje osobní odevzdání daňového přiznání až na samotný závěr čtvrtletí a vyhnuli se tak komplikacím v podobě čekání v dlouhých frontách.

Věříme, že v klientské atmosféře vzájemné spolupráce finanční správy a daňové veřejnosti bude nejdůležitější povinnost zdaňovacího období - podání daňového přiznání fyzických osob – zvládnuta bez nepříjemností a v pohodě.